Hakkımızda

cihan forklift
1940'lı yıllarda işe Dolapdere'de conta imalatı ve radyatör tamiratı ile başlayan ilk kuşak,1970'li yıllara gelindiğinde İzmit'te egzoz imalatını da katarak otomotiv sektöründe edindiği tecrübeyi bir sonraki kuşağa aktardı.Bu paralelde 1972 yılında Derince Shell tesislerindeki forkliflerin alev tutucularının imalat ve montajı ile profesyonel anlamda forklift sektöründeki ilk adım atılmış oldu.

1980'li yılların başına kadar bakım, onarım , yedek parça ve servis ihtiyacını karşılamakta zorlanan firmaların da talepleri ile bu alandaki hizmetlerine yoğunlaşmış ve tecrübesini arttırmıştır.1980 -1983 yılları arasında forlklift, traktör ve otomobil yedek parçaları satış ve servisliğini 'Oto Cihan' adı ile sürdürdü.

1984 yılına gelindiğinde, 'Cihan Forklift' adını alarak tamamen forklift sektörüne yoğunlaşan firma, aynı yıl Sabancı Grubu bünyesinde bulunan Kordsa fabrikasıile yaptğı servis, bakım ve onarım antlaşmaları ile 30 yıl sürecek çalışma arkadaşlığına imza atmış oluyordu.

1990 yılında ise Seka ve Petkim fabrikaları ile uzun yıllar sürecek forklift yedek parça tedarikçiliği ve servis hizmlerini de yapmaya başladı.

1995 yılında ise Derince Limanı'na verdiği birkaç makine ile girdiği farklift kiralama hizmetine günümüz itibari ile 1 tondan 16 tona kadar kapasiteli 100'e yakın makine parkuru ile devam etmektedir.

1997 yılında Uluslararası Fuar Merkezi olarak faaliyet göstermeye başlayan alanın tahmil ve tahliye işlerini yapmaya başlayan Cihan Forklift,1999 yılında Afet Koordinasyon Merkezi'ne dönüşmesi ile devam edip,şu an Uluslararası Fuar Merkezi olarak devam eden aynı alanda talep halinde forklift hizmeti vermektedir.

2002 yılında Cihan Forklift nakliye hizmetini de kendi araçları ile vermeye başladı.

2004 yılında Baoli markasının Kocaeli bölge bayiiliğii ve yetkili servisliğini alan Cihan Forklift günümüzde de Baoli ve Attack markalarının bölge bayiiliği ve yetkili servisliğine devam etmektedir.

2004 yılında Europart bölge bayiiliği'ni alarak forklift yedek parçaları satışına da başlayan Cihan Forklift gün geçtikçe artan ürün çeşitliliği ile günümüzde de bu alandaki hizmetlerine devam etmektedir.

Başlangıçta birkaç kişi ile 5-10 firmaya hizmet vererek başlayan yolculuk,günümüzde İzmit'te buluna 720 m servisiyle tüm Kocaeli ve komşu illere alanlarında uzman ekibiyle aralarında kurumsal firma ve fabrikalarında olduğu 500'ün üzerinde işletmeye hizmet verecek tecrübe ve kapasiteye ulaşmıştır.

Devam etmekte olan iş antlaşmalarımız ve referans bilgilerimiz için bize ulaşabilirsiniz.